Niezwykle udany turniej mają za sobą nasze szczypiornistki.  W dniach 9 - 11 czerwca uczestniczyły w III Ogólnopolskim Finale Turnieju piłki ręcznej „Szczypiorniak na Orlikach 2014” i wywalczyły II miejsce, powtarzając tym samym zeszłoroczny wynik. Organizatorami  zawodów są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.  Turniej cieszy coraz większym się powodzeniem.

W 2012 roku w Szczypiorniaku na Orlikach wzięło udział 6 000 dzieci, w ubiegłym roku blisko 11 000, a w tegorocznej edycji aż  14 300 zawodników i zawodniczek. Startowało 510 zespołów dziewcząt i 680 chłopców.

W finale wystąpiły 32 drużyny wyłonione w eliminacjach regionalnych i wojewódzkich. Turniej traktowany jest jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych.

Nasze zawodniczki w fazie grupowej pokonały: SP 2  Zielonka (mistrz woj. mazowieckiego) 6:4, SP 32 Kielce (mistrz woj. świętokrzyskiego) 7:4 i SP 1 Kraśnik (mistrz woj. lubelskiego) 11: 3.

Dzięki tym wygranym dziewczyny zajęły I miejsce w swojej grupie i awansowały do ćwierćfinału, w którym pokonały  SP 3 z Grodkowa (mistrz.  woj. opolskiego) 12 : 7 i SP  Zielonka 6: 5.  W półfinale rozgromiły szczypiornistki z SP13 Ruda Śląska (mistrz woj. Śląskiego) 12 : 2.

Mecz finałowy odbył się w hali widowiskowej  w Częstochowie przed meczem reprezentacji kobiet Polski i Czarnogóry, rozgrywanym w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Nasze piłkarki przegrały z reprezentacją SP 4 z Kwidzyna 4 : 7.

Medale najlepszym drużynom turnieju wręczali Minister Sportu i Turystyki  Andrzej Biernat i prezesa PKOL i ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Srebro wywalczyły: bramkarki: Weronika Wilkosz i Karolina Jasińska, zawodniczki z pola: Klaudia Balcerek, Martyna Dolacińska, Paula Gola, Aleksandra Krause, Patrycja Kuszak, Katarzyna Ochocka, Roksana Paluch, Oliwia Pudelewicz, Maria Rybicka, i Wiktoria Woźniak.

Trener zespołu: Robert Popek