Z okazji 130 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego odbyły się międzyszkolne igrce klas drugich pt. „Podróże z Koziołkiem Matołkiem”. Czteroosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych spotkały się na gnieźnieńskim Rynku, aby wzorem znanego koziołka zapakować tobołki i wyruszyć w podróż na poszukiwanie Pacanowa. W MOK-u organizatorzy zaaranżowali osiem punktów zadaniowych nawiązujących do miejsc odwiedzanych przez Matołka. Drużyny mogły popisać się wiedzą geograficzną, przyrodniczą, talentem plastycznym, muzycznym i sportowym.

Dwunastkę reprezentowali uczniowie uczęszczający na co dzień do świetlicy szkolnej: Agata Szymańska, Wiktoria Koszuta, Ignacy Gromadzki i Ryan Weinhold.

Do konkursu przygotowywali się pod opieką pani Jagody Marczuk. Wspólnie zaprojektowali przepiękny transparent promujący twórczość Kornela Makuszyńskiego i rekwizyty z pierwszej części „Przygód”.

Konwencja imprezy zakładała przede wszystkim dobrą zabawę, w atmosferze zapewniającej dzieciom psychiczny komfort. Wszyscy uczestnicy zakończyli grę z poczuciem sukcesu, bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości.

Konkurs został zorganizowany w ramach współpracy nauczycieli bibliotekarzy, jedną z koordynatorek była Anna Bartkowiak - bibliotekarka z naszej szkoły.