9 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie odbył się powiatowy finał XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Udział w nim wzięli reprezentanci szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego.   Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Majewska, Aleksandra Jankowska, Paweł Kmiecikowski oraz Wojciech Bednarz, podopieczni p. Pawła Jagielskiego.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Składał się on z 25 pytań z zagadnień obejmujących zasady i przepisy o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz pierwszej pomocy.

Natomiast podczas części praktycznej uczestnicy musieli pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kłecka, drugie Szkoła Podstawowa nr 3, a na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 12.