Od 30 kwietnia do 3 maja w Kępnie odbywały się Mistrzostwa Polski Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt nazywane również Pucharem Związku Piłki Ręcznej. W zawodach brała udział gnieźnieńska drużyna UKS Tuzinek, która wcześniej zwyciężyła w ćwierć i półfinałach. Trenerem zespołu jest Robert Popek.

Gnieźnianki znalazły się w grupie z zespołami z Marek k. Warszawy, Kielc i Świebodzic. Mistrzostwa rozpoczęły od porażki z zespołem Marcovia 2000 Marki 15:6 - późniejszym brązowym medalistą mistrzostw. W drugim spotkaniu zmierzyły się z ekipą Korony Handball Kielce i pokonały rywalki trzema bramkami 11:8. Ostatni pojedynek grupowy przegrały z Victorią Świebodzice 16:9. Trzecie miejsce w grupie dało im możliwość  rywalizowania w dalszej fazie o 9-12 miejsca.

Trzeciego dnia zawodów gnieźnieński team pokonał najpierw zespół MKS Brodnica 17:11, a następnie Vambresia Wąbrzeźno 16:12.

Ostatniego dnia mistrzostw w meczu o 9 miejsce Tuzinek zmierzył się z zespołem Zgoda Ruda Śląska. Niestety mecz od samego początku nie ułożył się po myśli gnieźnianek, zabrakło czasu na odrobienie strat i pojedynek zakończył się minimalną przegraną 17:18.

Tym samym dziecięcy zespół szczypiornistek UKS Tuzinek Gniezno wywalczył X miejsce w Finale Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy!

Drużyna UKS TUZINEK GNIEZNO wystąpiła w składzie: bramkarki: Weronika Wilkosz i Karolina Jasińska, zawodniczki z pola: Klaudia Balcerek, Martyna Dolacińska, Paula Gola, Aleksandra Krause, Patrycja Kuszak, Katarzyna Ochocka, Roksana Paluch, Klaudia Polańska, Oliwia Pudelewicz, Maria Rybicka, Wiktoria Serbin i Wiktoria Woźniak.