27 kwietnia na gnieźnieńskim Rynku odbył się Wielki Papieski Festyn Radości zorganizowany przez Urząd Miejski z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Na scenie, dla licznie zgromadzonej publiczności, wystąpiły dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli i szkół, a także zespoły muzyczne, m.in.: chór Metro i Dzwon, „TakloopNie”, orkiestra dęta, zespoły parafialne. Naszą szkołę reprezentował zespół „Presto”. Panie: Lidia Duda - Machinska, Elżbieta Bartnicka - Karasiewicz, Krystyna Piątek, Renata Bednarz, Magdalena Jurke i Danuta Beling zaśpiewały wiązankę skocznych piosenek ludowych w nowoczesnych aranżacjach. Zespół „Presto” zaprasza na swój krótki koncert podczas szkolnego festynu, który odbędzie się 24 maja na terenie naszej szkoły.