Pod takim hasłem odbywał się konkurs pięknego czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną 12 i 13 marca.  Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (klasy I, klasy II – III oraz IV – VI).  Po wysłuchaniu 58 ciekawych interpretacji tekstów dotyczących przyjaźni jury wyłoniło zwycięzców. Dla zapewnienia jak najbardziej bezstronnego i obiektywnego werdyktu do prac komisji zaproszono panią Katarzynę Wilczkowską z Biblioteki Pedagogicznej, panie Barbarę Przybylską i Jagodę Marczuk ze świetlicy szkolnej oraz sześć uczennic z Samorządu Uczniowskiego.

Laureatami zostali:

Klasy I

I miejsce – Małgorzata Trojanowska, I e

II miejsce – Emilia Klaś, I d

III miejsce – Urszula Zielińska, Id

Klasy II – III

I miejsce – Nicole Puchalska, III d

II miejsce – Zuzanna Bober, II f

III miejsce – Weronika Gracz, III c

Klasy IV – VI

I miejsce – Nadia Zdunek, IV a

II miejsce – Sonia Kaźmierczak, V e oraz ex aequo Jakub Michalak, V d

III miejsce – Julia Budnik, IV d oraz ex aequo Daria Trojanowska, V e

Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały panie Anna Bartkowiak i Anna Mężyńska.