11 marca w hali sportowej OSiR w Buku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje szkół podstawowych naszego województwa w obecnym roku szkolnym:  SP nr 5 Rawicz, SP Kleczew,  SP 12 Gniezno oraz gospodarz zawodów SP Buk.

Rozegrano 4 spotkania. Każdy mecz trwał 2x15 minut. Najpierw „małe” dwa półfinały. W pierwszym z nich spotkały się reprezentacje szkół z Kleczewa i Buku. Od samego początku tego spotkania przewagę zdobyły zawodniczki z Buku (9:3) i pomimo ambitnej pogoni zawodniczek z Kleczewa to bukowianki zwyciężyły w stosunku 11:8.  W drugim półfinale stanęły naprzeciwko siebie zespoły z Rawicza  i Gniezna. Ten mecz nie był już tak zacięty. Gnieźnianki bardzo szybko uzyskały prowadzenie, zwyciężyły bardzo wysoko 21:2.

W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny z Rawicza i Kleczewa. Mecz ten był bardzo zacięty, a w końcówce minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Rawicza (9:8).

W finale imprezy znalazły się reprezentacje Szkoły Podstawowej  nr 12 Gniezno i Szkoły Podstawowej w Buku. Od samego początku gnieźnianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie i w ataku i to one przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Już po 8 min. meczu zespół z Gniezna wypracował sobie przewagę 6 bramek i całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie. Po ostatniej syrenie podopieczne Roberta Popka mogły się cieszyć z wygranych zawodów. Ostatecznie wynik końcowy korzystny dla Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno wyniósł 15:4.

Tym samym reprezentacja naszej szkoły sięgnęła po tytuł Mistrza Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt. Na co dzień złote medalistki są zawodniczkami UKS TUZINEK  Gniezno i uczennicami klas sportowych o profilu piłki ręcznej.

Ostateczna kolejność Mistrzostw Wielkopolski:

1. Szkoła Podstawowa nr 12 Gniezno

2. Szkoła Podstawowa Buk

3. Szkoła Podstawowa nr 5 Rawicz

4. Szkoła Podstawowa Kleczew

Naszą szkołę podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski reprezentowały: Weronika Wilkosz, Karolina Jasińska, Wiktoria Woźniak, Klaudia Polańska, Maria Rybicka Wiktoria Serbin, Oliwia Pudelewicz, Katarzyna Ochocka, Paula Gola, Patrycja Kuszak, Aleksandra Krause, Klaudia Balcerek, Martyna Dolacińska, Roksana Paluch. Trenerem dziewcząt jest pan Robert Popek.