Członkowie Szkolnego Koła Turystycznego aktywnie wykorzystali czas ferii zimowych. 31 stycznia 2014r. pojechali do Teatru Wielkiego w Poznaniu na musical „Skrzypek na dachu”, a 4 lutego zwiedzali kopalnię soli w Kłodawie oraz zamek gotycki w Łęczycy. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania historii złóż kłodawskich składających się z soli kamiennej o barwie białej oraz unikatowej – różowej. Podziemna trasa turystyczna w Kłodawie uważana jest za najgłębiej położoną ( 600 m pod ziemią) trasę turystyczną na świecie i prowadzi przez potężne chodniki i komory solne.  Następnie z barwnymi bryłkami soli oraz lampami solnymi uczniowie pojechali do Łęczycy, miasta związanego z legendarną postacią diabła Boruty. Zwiedzanie zamku rozpoczęła lekcja muzealna na temat rycerstwa średniowiecznego. Później członkowie koła oglądali  wystawę różnorodnych wizerunków Boruty. Najczęściej diabeł ten przedstawiany  jest  jako szlachcic z czarnymi wąsami, ubrany w kontusz skrywający ogon oraz czapkę, pod którą ukryte są rogi. Zamek łęczycki ma ciekawą historię. Wybudowany został za czasów panowania Kazimierza Wielkiego, często gościł na nim Władysław Jagiełło oraz jego syn, Kazimierz.

Kolejną wycieczką planowaną przez opiekunki SKT będzie wyjazd do Szymbarka i Gniewu. Wycieczka odbędzie się w sobotę 5 kwietnia 2014 r. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli!