W piątek, z samego rana, deszcz obficie pokropił nowo wybudowany obiekt sportowy „Orlik”, a w południe poświęcił go ks. Andrzej Szczęsny - proboszcz parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Na uroczystości otwarcia zebrali się włodarze miasta, radni, posłowie oraz uczniowie i nauczyciele SP 12. Zabrzmiał hymn Gniezna, zatańczyły cheerleaderki  z naszej szkoły w mikołajkowych przebraniach, przemówił prezydent Jacek Kowalski oraz przewodnicząca Rady Miasta Maria Kocoń. Całość dopełniły symboliczne rzuty karne w wykonaniu prezydenta miasta, posłów: Pawła Arndta, Tadeusza Tomaszewskiego, senatora Piotra Gruszczyńskiego oraz dyrektora SP 12 Mariana Pokładeckiego. Potem na boiska wbiegli uczniowie, którzy z wielkim entuzjazmem odbyli krótkie treningi piłki nożnej i ręcznej.

„Orlik” na Winiarach to już czwarty tego typu obiekt w Gnieźnie. W myśl założeń programu „Moje Boisko – Orlik 2012” ma on być ogólnodostępny i bezpłatny. Życzymy wszystkim, aby tętnił życiem,  a rozgrywane na nim imprezy przynosiły wiele sportowych emocji i zdrowia.