Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły (40) zmierzyli się z rówieśnikami z całej Polski podczas Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego T.I.K? – TAK! W tym roku chęć udziału w konkursie zgłosiło ponad 23 480 uczniów z całej Polski!!!

Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).Inicjatywę objął patronatem Minister Edukacji Narodowej, a fantastyczne nagrody dla najlepszych (m.in. XBoxy 360 z Kinect, Tablety, iPady i wiele innych) ufundowała firma Microsoft, Motorola, Allegro i inne.
Przez 5 dni od 8 do 12 kwietnia uczniowie rozwiązywali każdego dnia online 2 testy jednokrotnego wyboru. Tematyka testu dotyczyła między innymi: budowy i historii komputera, sieci, znajomości programów biurowych, elementów programowania.

Do półfinałów ogólnopolskich, które odbyły się 19 kwietnia 2013, awansowało 100 najlepszych uczniów z całej Polski, wśród nich było tylko dwóch Wielkopolan. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Miłosz Król z klasy 5a. Wielkopolski półfinał odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Miłosz zajął ostatecznie 50 miejsce w Polsce. Jest to duży sukces naszego ucznia.
Gratulujemy!