1 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu odbył się etap wojewódzki  Konkursu Humanistycznego, przeprowadzonego pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas trzeciego etapu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością kreatywnego pisania w oparciu o wiedzę obejmującą kilkadziesiąt istotnych zagadnień z zakresu szeroko rozumianego odbioru tekstów kultury wysokiej: dzieł literackich plastycznych, muzycznych bądź filmowych.
Miło nam poinformować, że Zuzanna Walczak z klasy VI d i Jordan Niedzielski z klasy VI c zdobyli oficjalny certyfikat finalisty. Obydwoje przygotowywali się do startu pod czujnym okiem polonistki Ewy Kubiak.
Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 jest dumna z faktu uzyskania przez Jordana Niedzielskiego zaszczytnego tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.