Strona główna

W dniu 21.12.2017 r. uczniowie klas 4d i 4e z wychowawczyniami, Magdaleną Gawrońską i Renatą Andrychowicz, wybrali się do Świątecznej Krainy zorganizowanej w Karczmie na Lednicy. Wyjazd miał na celu nie tylko integrację klas, ale przede wszystkim wprawienie wszystkich w świątecznynastrój. Uczniowie mieli okazję zobaczyć żywe zwierzęta w szopce bożonarodzeniowej jak i porozmawiać z Mądrym Elfem, popijając magiczną herbatkę. Następnie sprawdzali swoje zdolności manualne, przygotowując ozdoby świąteczne oraz wysłuchali opowieści o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami Bożego Narodzenia. Wiele radości sprawiło poszukiwanie elementu elfa w każdym z uczestników zabawy jak również wizyta w kinie Rudolfa. Na koniec dzieci siadały na kolanach Świętego Mikołaja i szeptałymu na ucho, jakie mają marzenia związane z oczekiwanymi prezentami.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy uczestnik otrzymał certyfikat z okazji wpisania na listę grzecznych dzieci. Nasz wyjazd był bardzo udany i rozbudził atmosferę świąt Bożego Narodzenia zarówno w dzieciach jak i towarzyszących grupie opiekunach. Dziękujemy pani Magdalenie Boguckiej i panu Sławomirowi Ratajczakowi za współuczestnictwo w tej niezwykłej wyprawie. 

Tekst: Renata Andrychowicz

 showcase schools badge

200smi