Strona główna

program rozwoju czytelBiblioteka w naszej szkole uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jest to uchwalony przez Radę Ministrów program mający na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Dzięki temu w naszej bibliotece pojawi się wkrótce dużo interesujących książek. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Już otrzymaliśmy pokaźną liczbę lektur szkolnych Wśród wielu pozycji chcemy zwrócić także uwagę na bohaterów takich popularnych serii, jak: Harry Potter, Baśniobór, Jednorożec, Magiczne Drzewo, Czytam sobie, Czytamy bez mamy, Magiczny Kotek, Magiczny Piesek, Filipek, seria książek Zaopiekuj się mną, Dziewczynka z Szóstego Księżyca, Opiekunowie tajemnic: motoryzacji, sportu, historii, przyrody, a nawet medycyny. Zapraszamy do biblioteki!

Tekst: Jarosław Stefański

Zachęcamy tez do obejrzenia nowej zakładki Biblioteka i jej kilku podstron zawierających wiele ciekawych informacji o dniu codziennym w naszej czytelni oraz prężnej działalności KOŁA BIBLIOTECZNEGO.

Założyliśmy też podstronę: Czytelnicy polecają. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury, by dzielili się z innymi ciekawymi recenzjami przeczytanych książek. W tej sprawie możecie kontaktować się z paniami: Tamarą Fuszpaniak i Ewą Kubiak.

Pamiętajmy stare przysłowie: „Książka otwiera okno na nowy, nieznany świat”.

Informacja: Ewa Kubiak

 showcase schools badge

200smi