Strona główna

W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadzono po raz drugi świąteczny konkurs na najoryginalniej przyozdobione drzwi do sal lekcyjnych. Wykazać się mogły nie tylko dzieci, ale wychowawcy czy opiekunowie poszczególnych pomieszczeń. W połowie grudnia korytarze zapełniły się nie tylko pachnącymi choinkami czy też mnóstwem oryginalnych ozdób porozwieszanych przemyślnie w każdym niemal zakątku szkoły. Oczy wszystkich cieszyły przede wszystkim wielobarwne kompozycje na drzwiach odwołujące się do symboliki Bożego Narodzenia, tradycji i zimowej aury.

Powołano jury, któremu przewodniczył Dyrektor szkoły- Zbigniew Sypniewski. W skład komisji oceniającej weszli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego z opiekunkami. Werdyktu nie ogłoszono jednak od razu.

Postanowiono do ogłoszenia zwycięskich klas wykorzystać elementy tzw. odwróconej rzeczywistości. Aby to zrobić członkowie Samorządu SP 12 nagrali swoje świąteczne życzenia oraz zaprosili do wspólnej zabawy Dyrekcję oraz Pracowników „Dwunastki”. Tak przygotowane nagrania zostały umieszczone pod specjalnie przygotowanymi QR Kodami, które rozmieszczono na drzwiach wszystkich, udekorowanych wcześniej przez uczniów klas 4-7 sal lekcyjnych. Trafienie na film z życzeniami Dyrekcji Dwunastki oznaczało, że zostały odnalezione zwycięskie drzwi. Gdy po zeskanowaniu kodu odsłuchiwano kolędę śpiewaną przez pracowników Dwunastki, był to znak, że trafiło się na zdobywców drugiego miejsca. Natomiast życzenia przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wskazywały na zajęcie trzeciego miejsca. Każdy amator niespodzianek mógł wziąć udział w zabawie i uzyskać możliwość odtworzenia specjalnie przygotowanych filmów poprzez zeskanowanie poniższych QR Kodów.

qr kody bndrzwi kod

Atrakcja była przednia, a i niespodzianka wspaniała. Poza tym zwycięskie zespoły w dzień klasowych spotkań wigilijnych otrzymały z rąk organizatorów cenne vouchery.

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów tego sympatycznego konkursu, a przy okazji do obejrzenia zapowiadanego wcześniej fotoreportażu: ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SZKOŁY.

Tekst: Ewa Kubiak i Natalia Różewska

Zdjęcia do fotoreportażu „Świąteczny wystrój szkoły: Ewa Kubiak

kondrzwi1

NAJPIĘKNIEJSZE DRZWI - II ETAP EDUKACYJNY

 

NAJPIĘKNIEJSZE DRZWI - I ETAP EDUKACYJNY

 

FOTOREPORTAŻ- ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SZKOŁY 2017

 showcase schools badge

200smi