Strona główna

Przyszła pora na podsumowanie ważnej akcji w Dwunastce. Przypomnijmy, dnia 21 listopada 2017 r. „przepędziliśmy szarą rzeczywistość” uśmiechem, żartem i radością.To wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu ogłosiły Dzień Życzliwości.

W każdą przerwę „łącznik” szkoły wypełniał się radosną atmosferą i rozbrzmiewał śmiechem uczniów, którzy korzystali z przygotowanych atrakcji. Drzewko Życzliwości obsypały kolorowe liście z życzeniami, pozdrowieniami i podziękowaniami. Uczniowie dołączyli do uszczęśliwionych, robiąc sobie wspólne zdjęcia.Ozdobili szkołę uśmiechniętymi buźkami i pomalowali twarze w zabawne wzory (w tym roku najwięcej było kotków). Każdy otrzymał miłe słowo i naklejkę: „Uśmiechnij się!”.

Podczas przemarszu przez osiedle składaliśmy szczere życzenia wszystkim przechodniom (także Pani listonosz i przedszkolakom z opiekunkami), pozdrawialiśmy sprzedawców i przejeżdżających kierowców.

Podsumowaniem akcji było zrobione z lotu ptaka zdjęcie uśmiechu, utworzonego z uczniów klasy 7c, trzymających czerwone baloniki.

Kolejnych, pogodnych365 dni życzą wolontariuszki z opiekunką, panią Sylwią Łagodą.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Łagoda

 showcase schools badge

200smi