Strona główna

Trwa siódma edycja maratonu czytelniczego dla klas V-VII „Czytam, bo lubię”. Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2017/2018 odbyło się już w październiku w czytelni biblioteki szkolnej. Do naszego Klubu Dobrej Książki dołączyli wtedy nowi uczniowie, głównie z klas piątych. Klub jest jednak cały czas otwarty dla każdego, kto chce się podzielić swoimi refleksjami na temat przeczytanych lektur i zachęcić innych do czytania.

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki. Tutaj uzyskacie szczegółowe informacje na temat maratonu. Uczniowie skupieni w Klubie Dobrej Książki przygotowali ciekawe pozycje, które zaprezentowali na forum dyskusyjnym. Niektóre to nowości wydawnicze, ale dzieci ochoczo sięgają również po klasykę młodzieżową i książki o wartościach ponadczasowych. Dobra i konstruktywna atmosfera spotkań sprawia, że wszyscy chętnie biorą w nich udział.

A oto tytuły, jakie członkowie klubu pragną polecić wszystkim miłośnikom literatury i nie tylko: Harry Potter i przeklęte dziecko oraz seria książek o młodym czarodzieju z Hogwartu, seria opowiadań o zwierzętach Zaopiekuj się mną, Jednorożec. Białe siostry, Przez most we mgle, Rozbite miasto i Opowieści z Narnii.

Tekst i zdjęcia: Anna Mężyńska

 

 showcase schools badge

200smi