Strona główna

Dnia 8 czerwca 2018 r. dzieci z klas 1 c oraz 3 i wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Stachowiak i Marzanną Lewandowską wybrały się do Nanufar Club w Kościanie. Na miejscu zostały przywitane przez pirata, który zabrał je na spotkanie z pozostałymi korsarzami. Dzieci wyposażone w kamizelki asekuracyjne wypłynęły w rejs na tratwie. Tak rozpoczęła się wielka wyprawa w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Piraci uczyli dzieci wiosłowania i w trakcie tej lekcji przedstawili Wiosło Jo i Małpkę oraz opowiedzieli legendę o tunelu czasu i czarodziejskich binoklach. Młodzi amatorzy przygód z czasem odnaleźli pierwsze wskazówki, które doprowadziły grupę do Europy, gdzie nastąpiło pasowanie na pirata. Wszyscy już jako piracka rodzina przemieścili się do Egiptu i tam poznali wynalazki Egipcjan oraz uczyli się czytać hieroglify. Kolejne wskazówki doprowadziły uczniów do wioski indiańskiej, gdzie w końcu wyszło na jaw, co jest skarbem. Po opuszczeniu tego miejsca wszyscy udali się do przystani pirackiej na zasłużone lody i zabawę na placu.

Wyprawa stała się okazją poznania budowli świata w miniaturze, ich lokalizacji wraz z krótkim opisem. Uczestnicy wycieczki poznali wynalazki egipskie oraz wierzenia Indian. Program wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dał możliwość wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością a także umiejętnością współpracy w grupie.

Pogoda dopisała, dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do swoich domów.

                                                                       Tekst i zdjęcia: Katarzyna Stachowiak

 showcase schools badge

200smi