W dniach 28-30 kwietnia trzecioklasiści pod opieką pani Magdaleny Skibińskiej i Anny Bartkowiak przebywali w malowniczej okolicy Puszczy Noteckiej w gospodarstwie agroturystycznym "Żurawiniec". Po drodze dzieci odwiedziły rezerwat wilków w Stobnicy, gdzie poznały zwyczaje wilczej watahy. W Żurawińcu czekały na nich nie lada atrakcje: warsztaty średniowieczne, rzeźbienie w glinie, spotkanie z przyrodnikiem, wycieczki bryczką. Słoneczna wiosenna aura sprzyjała rekreacji sportowej na świeżym powietrzu: dzień zaczynał się gimnastyką, potem były mecze siatkówki plażowej, piłki nożnej, palanta, turnieje  w ping-ponga i piłkarzyki. Nie zabrakło dyskoteki oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek i wesołymi konkursami. W drodze powrotnej dzieci wzięły udział w fascynujących warsztatach wyplatania wiklinowych wózków i w wycieczce po interaktywnej wystawie o ginących zawodach. To wszystko w godnym polecenia  Ośrodku Edukacji Regionalnej w Mniszkach.

W „zielonej szkole” uczniowie zdobyli wiele nowych, przydatnych umiejętności, posiedli praktyczną wiedzę historyczną i przyrodniczą, a przede wszystkim jeszcze lepiej się poznali i bardziej polubili.