24 kwietnia na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt. Każda z drużyn rywalizowała między sobą w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

W zawodach tych bezkonkurencyjne okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 12, które zdobyły w sumie 1320 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Mistrzynią Powiatu została Aleksandra Krause – 308 pkt., a jej szkolna koleżanka Paula Gola wywalczyła trzecie miejsce – 279 pkt. Walkę o srebrny medal przegrała zaledwie 5 punktami.

Podopieczne Roberta Popka zapewniły sobie awans do Finału Rejonu.

Skład zwycięskiej drużyny: Aleksandra Krause, Paula Gola, Katarzyna Ochocka, Maria Rybicka, Roksana Paluch i Weronika Wilkosz. Gratulujemy!

Wyniki:

1.    SP 12 Gniezno     - 1320 pkt.

2.    SP Czerniejewo   - 1096 pkt.

3.    SP 3 Gniezno       - 1013 pkt.

Indywidualnie:

1.    Aleksandra Krause, SP12 Gniezno - 308 pkt.

2.    Volha Navahrodskaya, SP Czerniejewo - 284 pkt.

3.    Paula Gola, SP12 Gniezno - 279 pkt.