11 kwietnia w Gimnazjum nr 4 odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Rozliczeń Podatkowych typu PIT „Finanse a Matematyka” pod patronatem Ministerstwa Finansów. Celem konkursu jest przygotowanie uczniów z zakresu pojęć podatkowych, nauka wypełniania deklaracji podatkowych PIT, praktyczne wykorzystanie wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Uczestnicy musieli wypełnić PIT wraz z załącznikami przy użyciu e-deklaracji oraz rozwiązać test z zakresu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W kategorii szkół podstawowych najlepiej poradził sobie uczeń naszej szkoły Wojtek Bednarz z klasy 6b, który zajął I miejsce. Drugi reprezentant „Dwunastki” Paweł Kmiecikowski  zajął miejsce szóste. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Danuta Kozak. Serdecznie gratulujemy Wojtkowi  i życzymy dalszych sukcesów.